Вимоги до файлів

Затвердження макета до друку Замовником

Колірна гамма макету затверджується Замовником, безпосередньо в офісі друкарні, або дистанційно, шляхом підпису кольоропроби на роздрукованому макеті, за необхідності.

Підтвердженням коректності та відповідності макета є датований підпис Замовника на кожному аркуші роздрукованого оригіналу або затверджений по електронній пошті переглядовий файл, відправлений Замовнику менеджером друкарні по електронній пошті або FTP.

Формати файлів, що приймаються в роботу:

  • Adobe PDF (.pdf);
  • Adobe InDesign (*.indd версії не вище CS6);
  • Adobe PhotoShop (*.psd, *.tiff);
  • Adobe Illustrator (*.ai, *,eps).

Сторінки і кількість сторінок

Кількість сторінок та метод скріплення залежить від виду готової поліграфічної продукції.

Наприклад, якщо виріб багатосторінковий, зшивається скобами або нитками (в накидку), кількість сторінок повинна бути кратна 4.

Якщо на термобіндері (в накладку), кратна 2.

Орієнтація і розмір сторінок в багато смуговому єдиному файлі повинні бути ідентичними для всіх сторінок також повинен бути дотриманий порядок їх слідування. У виняткових випадках допускається надання файлів розворотами на обкладинку, при цьому «лице» і «оборот» повинні бути надані розворотом, або посторінково (ні в якому випадку не допускається надання «лиця» обкладинки розворотом, а «обороту» – посторінково).

Для багатосторінкових видань (більше 4-х сторінок) неприпустимо надавати макет у вигляді окремих файлів для кожної смуги.

Розміри, вильоти

Для того, щоб формат майбутнього видання відповідав усім технологічним параметрам друкарського і післядрукарського обладнання, необхідно розмір узгодити з менеджером друкарні.

Для всіх типів робіт в оригінал-макеті повинні бути підготовлені «вильоти» (припуски до обрізного формату) по 5 мм з кожного боку.

Розташування значимих елементів внутрішньо від обрізного формату має становити не менше 5 мм.

Лаки вибіркові, штампи, біговки, перфорації, тиснення/конгреви

Вибірковий лак повинен бути присутнім в оригінал-макеті в наявному вигляді. Накладення лаку застосовується за допомогою SPOT COLOR (із зазначенням назви кольору «LAK»), поверх друкованого зображення з обов’язковим атрибутом OVERPRINT (використання режиму накладення MULTIPLY не допускається).

Не допускається подача двох і більше макетів – в одному CMYK, а в іншому лак.

Технологічні параметри друкарського процесу

Не допускається використання шрифту розміром менше 6 pt (2,1 мм) під час друку його виворотком на фоні, що становить складовий колір і / або також при призначенні йому відтінку, що складається з двох і більше фарб. При використанні тонких ліній, необхідно враховувати мінімальну товщину, яка буде відтворена при друку, в залежності від щільності растра:

  • до 24% – 0,45 pt (0,15 мм);
  • від 25 до 49% – 0,3 pt (0,1 мм);
  • від 50 до 100% – 0,2 pt (0,07 мм).

У разі невідповідності висунутим вимогам існує велика ймовірність втрати тонколінійних елементів при їх відтворенні.

Растрові зображення

Достатньою роздільною здатністю для растрових зображень є значення 300 точок на дюйм (dpi). Стандартна лініатура друку дорівнює 200 lpi для крейдованого паперу і 175 lpi для некрейдованого (офсет). Роздільна здатність вище 400 dpi не впливає на якість зображення, проте значно уповільнює процес підготовки PDF-файлів, і, так само, їх обробку на растровому процесорі. Тому зображення, які мають роздільну здатність вище 400 dpi автоматично зменшуються до 300 dpi. При використанні формату * .JPEG для растрових зображень слід пам’ятати, що ступінь стиснення досягається за рахунок втрати якості зображення. Застосування форматів *.GIF, *.BMP, *.PICT, а також зображень, розміщених у верстку через «буфер обміну», неприпустиме.

Колір, відтворення кольорів

Всі зображення, що використовуються в макеті, повинні бути представлені в кольоровій моделі CMYK! Неприпустимі зображення в кольоровому просторі RGB, Lab  та ін. Чорно-білі зображення повинні бути підготовлені як Grayscale. Не допускається використання растрованого тексту менше 8 пунктів, особливо підготовленого «виворіткою» і від 2-4 фарб. Макет не повинен містити об’єктів, відмінних від кольорового простору CMYK. Можливе використання сумішевих кольорів PANTONE® (за погодженням з Менеджером), але в 4-колоровій роботі (CMYK) сумішеві відтінки необхідно перетворювати в CMYK. Для визначення сумішевих кольорів необхідно використовувати стандартні бібліотеки палітри PANTONE®. Дрібні елементи (особливо текст) чорного кольору (CMYK = C0 M0 Y0 K100), розташовані на однорідному фоні, повинні мати атрибут «overprint» (накладання). Не рекомендується наявність елементів сірого кольору, підготовлених в 2, 3 або 4 фарби. Великі за площею однорідні плашки необхідно готувати з найменшими складовими CMY і найбільшим відсотком чорного (К) для забезпечення більш точної передачі кольору. Нейтральний сірий колір необхідно отримувати тільки з чорного кольору (Black). Чорним плашкам, що вимагають насиченого, глибокого чорного кольору, необхідно призначати наступне співвідношення по CMYK – C60 M50 Y40 K100. У разі недотримання цих вимог і підготовки чорних плашок з іншим складом по CMYK, отриманий чорний може передавати відтінки інших кольорів. Сума фарб в зображенні (total ink limit) не повинна перевищувати 300%.

Постдрукові процеси

Електронні макети обкладинок для видань, що скріплюються клейовим безшвейним і ниткошвейним способами, надаються у вигляді розворотів, що враховують розмір корінця. Товщина корінця для конкретної публікації розраховується виходячи з кількості зошитів і щільності паперу (товщина корінця уточнюється у Менеджера друкарні). Оборот корінця обкладинки повинен бути білим і мати додаткові 3 мм з кожного боку для більш міцного з’єднання блоку з обкладинкою. При підготовці макетів видань, що скріплюються клейовим безшвейним способом, необхідно враховувати зникнення частини інформації під клеєм в корінці. Текст і значущі елементи не повинні розміщуватися ближче, ніж в 5-7 мм від внутрішнього краю листа (з боку корінця). «Розворотні» зображення необхідно розділяти на дві частини: ліву і праву і відсувати кожну від корінця на 5 мм. При складанні продукції, що скріпляється на пружину, необхідно враховувати відстань від краю аркуша (в обрізному форматі) до внутрішнього краю отворів під пружину, рекомендована відстань – 9мм.

Зберігання файлів

  • Ми не зберігаємо компакт-диски або будь-які інші носії інформації з макетами. Якщо є необхідність зберегти ваші диски – будь ласка, передавайте інженеру з додрукарської підготовки диски особисто.
  • Ми не зберігаємо і не архівуємо файли клієнтів понад часу, необхідного для завершення виконання замовлення. Зберігання архіву макетів – виняткове право клієнта.