Вимоги до файлів

Затвердження макета до друку Замовником

Макет затверджується Замовником після перегляду роздрукованих листів безпосередньо в офісі Друкарні, або дистанційно – візуванням переглядових файлів, відправлених Менеджером Друкарні Замовнику по електронній пошті або FTP. Підтвердженням коректності та відповідності макета є датований підпис Замовника на кожному аркуші роздрукованого оригіналу або затверджений по електронній пошті переглядовий файл, раніше відправлений Замовнику Менеджером.

Формати файлів, що приймаються в роботу:

  • Adobe PDF (.pdf);
  • Adobe InDesign (*.indd версии не выше CS6);
  • Adobe PhotoShop (*.psd, *.tiff);
  • Adobe Illustrator (*.ai, *,eps).

Сторінки і кількість сторінок

Залежно від методу скріплення майбутнього виробу необхідно враховувати кількість сторінок. Наприклад, якщо виріб буде зшиватися скобами або нитками (в накидку) – кількість сторінок повинна бути кратна 4, якщо на термобіндері (в накладку) – кратно 2. Орієнтація і розмір сторінок в многополосном єдиному файлі повинні бути ідентичними для всіх сторінок, а також дотриманий порядок їх слідування. У виняткових випадках допускається надання файлів розворотами на обкладинку, при цьому «лице» і «оборот» повинні бути надані або розворотами, або посторінково (не допускається надання «особи» обкладинки розворотом, а «обороту» – посторінково). Для багатосторінкових видань (більше 4 сторінок) неприпустимо надавати макет у вигляді окремих файлів для кожної смуги.

Розміри, вильоти

Розмір майбутнього виробу необхідно узгодити з МЕНЕДЖЕРОМ друкарні, оскільки обраний формат майбутнього видання може не відповідати технологічним параметрам друкарського і постдрукарського обладнання. Для всіх типів робіт в оригінал – макеті повинні бути підготовлені «вильоти» (припуски до обрізного формату) по 5 мм з кожного боку. Розташування значимих елементів внутрішньо від обрізного формату має становити не менше 5 мм.

Лаки вибіркові, штампи, біговки, перфорації, тиснення/конгреви

Вибірковий лак повинен бути присутнім в оригінал-макеті в явному вигляді. Лак повинен бути накладений за допомогою spot color (із зазначенням назви кольору «lak» і накладений поверх друкованого зображення з обов’язковим атрибутом overprint. Не допускається замість атрибута overprint використання режиму накладення Multiply. Не допускається подача двох і більше макетів – в одному CMYK, а в інших лак.

Технологічні параметри друкарського процесу

Не допускається використання шрифту розміром менше 6 pt (2,1 мм) під час друку їх виворотком на фоні, що становить складовий колір і / або також при призначенні їм відтінку, що складається з двох і більше фарб. При використанні тонких ліній необхідно враховувати мінімальну товщину, відтворену при друку, в залежності від щільності растра:

  • до 24% – 0,45 pt (0,15 мм);
  • від 25 до 49% – 0,3 pt (0,1 мм);
  • від 50 до 100% – 0,2 pt (0,07 мм).

У разі невідповідності висунутим вимогам існує велика ймовірність втрати тонколінійних елементів при їх відтворенні.

Растрові зображення

Достатньою роздільною здатністю для растрових зображень є значення 300 точок на дюйм (dpi). Стандартна лініатура друку дорівнює 200 lpi для крейдованого паперу і 175 lpi для некрейдованого (офсет). Роздільна здатність вище 400 dpi не впливає на якість зображення, проте значно уповільнює процес підготовки PDF-файлів, і, так само, їх обробку на растровому процесорі, тому зображення, які мають роздільну здатність вище 400 dpi автоматично зменшуються до 300 dpi. При використанні формату * .JPEG для растрових зображень слід пам’ятати, що ступінь стиснення досягається за рахунок втрати якості зображення. Застосування форматів *.GIF, *.BMP, *.PICT, а також зображень, розміщених в верстку через «буфер обміну» неприпустиме.

Колір, відтворення кольорів

Всі зображення, що використовуються в макеті, повинні бути представлені в кольоровій моделі CMYK! Неприпустимі зображення в кольоровому просторі RGB, Lab і т.п. Чорно-білі зображення повинні бути підготовлені як Grayscale. Не допускається використання растрированного тексту менше 8 пунктів, особливо підготовленого «виворіткою» і від 2-4 фарб. Макет не повинен містити об’єкти, відмінні від кольорового простору CMYK. Можливе використання сумішевих кольорів PANTONE® (за погодженням з Менеджером), але в 4-колоровій роботі (CMYK) сумішеві відтінки необхідно перетворювати в CMYK. Для визначення сумішевих кольорів необхідно використовувати стандартні бібліотеки палітри PANTONE®. Дрібні елементи (особливо текст) чорного кольору (CMYK = C0 M0 Y0 K100), розташовані на однорідному фоні, повинні мати атрибут «overprint» (накладання). Не рекомендується наявність елементів сірого кольору, підготовлених в 2, 3 або 4 фарби. Великі за площею однорідні плашки необхідно готувати з найменшими складовими CMY і найбільшим відсотком чорного (К) для забезпечення більш точної передачі кольору. Нейтральний сірий колір необхідно отримувати тільки з чорного кольору (Black). Чорним плашкам, що вимагають насиченого, глибокого чорного кольору, необхідно призначати наступне співвідношення по CMYK – C60 M50 Y40 K100. У разі недотримання цих вимог і підготовки чорних плашок з іншим складом по CMYK, отриманий чорний може передавати відтінки інших кольорів. Сума фарб в зображенні (total ink limit) не повинна перевищувати 300%.

Постдрукові процеси

Електронні макети обкладинок для видань, що скріплюються клейовим безшвейним і ниткошвейним способами, надаються у вигляді розворотів, що враховують розмір корінця. Товщина корінця для конкретної публікації розраховується виходячи з кількості зошитів і щільності паперу (товщина корінця уточнюється у Менеджера Друкарні). Оборот корінця обкладинки повинен бути білим і мати додаткові 3 мм з кожного боку для більш міцного з’єднання блоку з обкладинкою. При підготовці макетів видань, що скріплюються клейовим безшвейним способом, необхідно враховувати зникнення частини інформації під клеєм в корінці. Текст і значущі елементи не повинні розміщуватися ближче, ніж в 5-7 мм від внутрішнього краю листа (з боку корінця). «Розворотні» зображення необхідно розділяти на дві частини: ліву і праву і відсувати кожну від корінця на 5 мм. При складанні продукції, що скріпляється на пружину, необхідно враховувати відстань від краю аркуша (в обрізному форматі) до внутрішнього краю отворів під пружину, рекомендована відстань – 9мм.

Зберігання файлів

  • Ми не зберігаємо компакт-диски або будь-які інші носії інформації з макетами. Якщо є необхідність зберегти ваші диски – будь ласка, передавайте інженеру з додрукарської підготовки диски особисто.
  • Ми не зберігаємо і не архівуємо файли клієнтів понад часу, необхідного для завершення виконання замовлення. Зберігання архіву макетів – виняткове право клієнта.